Režisors A. Hermanis atkal asi izteicās

Šodien Krievijas youtube kanāls Dozhdj atsūtīja aicinājumu uz interviju. Es ļoti labprāt, pastrīdēties man vienmēr patīk — to visi zin, bet man ir problēma: kara laikā es nedodu intervijas Krievijas propogandas medijiem. Jo tvrain pozīcija sankciju, vīzu aizliegumu un, kā vakar uzzinājām, arī okupācijas simbolu jautājumos sakrīt ar visu pārējo Putina žurnālistu viedokli. Es saprotu, ka tvrain ir pret Putinu, bet tagad mēs arī beidzot uzzinājām un saprotam, ka tas automātiski neatceļ impēriskos kompleksus un krievu šovinismu. No kuriem atvadīties daudziem ir pārāk grūti. Mani arī mulsina viņu tonis un intonācija — it kā pie mums revidents būtu ieradies, kuram tagad atskaitīties un taisnoties. Piemēram, kopš kara sākuma Latvijā ieradušies ap 30 000 ukraiņu bēgļu un neviens no viņiem nav izdomājis sākt mūs te pamācīt vai dot padomus. Ar tādu attieksmi tvrain jau ir pazaudējuši tik lielas mūsu sabiedrības daļas cieņu, ka grūti iztēloties, ka tur kaut kas vēl glābjams.

Ja tvrain pozīcija tik daudzos jautājumos ir pretrunā ar Latvijas interesēm un, pats galvenais, — ar Ukrainas interesēm, tad nekas neatliek, ka jābrauc prom. Iesaku izvēlēties kādu neitrālu valsti, kura nepiedalās šai karā. Mongolija, piemēram, interesanta zeme.

Dozhdj galvenais redaktors intervijā žurnālam IR teica, ka viņu misija ir apturēt karu. Šos vārdus visu laiku atkārto arī Putina ārlietu ministrs Lavrovs. Bet mums kopā ar Ukrainu ir vispār citi mērķi: sasist Krieviju lupatās, — lai sēž savās robežās, neuzbāžas citiem ar savām slimajām idejām un liek mums beidzot mieru.

A. Harmanis. 2022.08.10

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: