2022. gads iedzīvotājiem Latvijā nenesīs būtiskas nodokļu izmaiņas

  • Pieaugs ar IIN neapliekamais minimums. Maksimālais diferencētais neapliekamais minimums, kā arī pensionāra neapliekamais minimums no 1. janvāra būs 350 eiro, bet no 1. jūlija – 500 eiro mēnesī. Šobrīd maksimālais neapliekamais minimums ir 300 eiro mēnesī, bet pensionāriem – 330 eiro mēnesī.
  • Pašnodarbinātajiem, kuru ienākumi mēnesī nesasniedz minimālo mēneša darba algu, reizi ceturksnī būs jāveic valsts sociālās apdrošināšanas obligātas iemaksas (obligātās iemaksas) pensiju apdrošināšanai 10% apmērā no ienākuma. Savukārt pašnodarbinātie, kuru ienākumi mēnesī sasniedz vai pārsniedz minimālo mēneša darba algu, vismaz no minimālās mēnešalgas veic obligātās iemaksas vispārējā kārtībā un papildus no iepriekš minētā objekta un faktisko ienākumu starpības būs jāveic 10% pensiju apdrošināšanai.
  • Ja pašnodarbinātajam obligātās iemaksas par kalendāra gadu būs veiktas no mazāka ienākuma nekā 12 minimālās mēneša darba algas, pašnodarbinātajam būs jāveic minimālās obligātās iemaksas pensiju apdrošināšanai 10% apmērā no ienākuma (mikrouzņēmumu nodokļa maksātājs — no apgrozījuma) un minimālā obligāto iemaksu objekta starpības.
  • https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/ko-nesis-2022-gads-lielaki-gimenes-pabalsti-neapliekamais-minimums-un-gazes-tarifi.a435312/

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: