Saruna ar komponistu Pēteri Vasku

  • Mūzika nevar eksistēt bez interpretiem, bez izpildītājiem. Mums, gatavojoties sarunai, ienāca prātā, ka jūsu “Gadalaikus” ir izpildījis gan Reinis Zariņš, gan Vestards Šimkus. Ar ko atšķiras šīs interpretācijas?

-Tā ir pamatīga kompozīcija, ap stundu. Reinis Zariņš ir ierakstījis, bet Vestards Šimkus jau pirms desmit gadiem ierakstīja. Tas bija pirmais “Gadalaiku” ieraksts, un pēc tam viens nīderlandiešu pianists ierakstīja pa savam. Tas ir tas interesantais, kad komponists sastopas ar izciliem interpretiem, un katrs piedāvā kaut ko savu. Savas skaņas, jā, esmu to uzrakstījis, bet dzīvību dod katrs, izejot no savas dvēseles, iekšējās pasaules bagātības. Liek kaut ko klāt, piedāvā no sevis, un kopā tā ķīmija mēdz būt. Esmu laimīgs, ka tik bieži esmu saticies ar tik apbrīnojamiem, fantastiskiem interpretiem un nebeidzu priecāties par tādu Dieva dāvanu. Cik skaistas var būt tādas satikšanās!

https://www.lsm.lv/raksts/kultura/muzika/esmu-laimigs-ka-nav-zudis-esibas-prieks-saruna-ar-komponistu-peteri-vasku.a400406/

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: