Ligita Vircava par Varvaras Mankujanas koncertu Rīgā

Fb.2020.08.01

Šodien, 1. augustā, Early music in Latvia atklāja «Rīgas Vēsturiskās mūzikas un dejas festivālu 2020», kurš noritēs līdz 3. augustam. Piedalījos šī festivāla 1. ekskluzīvajā 18. gadsimta mūzikas klavierkoncertā «Apgaismības laikmeta klaviermūzika», patiesi atveldzēju dvēseli. Uzstājās spožā Vācijas taustiņinstrumentu virtuoze Varvara Manukjan (dzimusi Armēnijā) un baroka orķestris «Collegium Musicum Riga» diriģenta Māra Kupča vadībā. Atskaņoti autoru Vincenzo Manfredini (1737 — 1799), Ignaz Josef Pleyel (1757 — 1831) un Johann Gottlieb Naumann (1741 — 1801) darbi.
Varvara Manukyan ir mūziķe ar neparastu klavierspēles izpildījuma stilu, spēlējot vēsturiskos taustiņinstrumentus un mūsdienu klavieres, kā āmuriņklavieres un klavesīnu.
M. Kupcis ir Latvijā mērķtiecīgākais baroka un klasicisma mūzikas pētnieks un jauno mūziķu skolotājs. Baroka orķestris ar vēsturisko atskaņošanas praksi un vēsturiskajiem instrumentiem ir vienīgais Baltijas valstīs, pie tam ar regulāru koncertsezonu.

Interesanti atzīmēt, ka «Jāzepa Vītola LMA sadarbībā ar Rīgas Senās Mūzikas centru un Rīgas Vēsturiskā Teātra un mūzikas biedrību 2018. gadā ir iegādājusies āmuriņklavieres,1780. gada Stein modeļa kopiju, kas nu ir pavēris līdz šim nebijušu iespēju — Latvijas klausītājus pilnvērtīgi, padziļināti un regulāri iepazīstināt ar klasicisma laikmeta mūzikas dārgumiem»

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: