Latvijas Mākslinieku savienības galerijā līdz 22.jūlijam atklāta izstāde „Century Lines” . «Строки веков» написали художники семьи Акопянов

„Century Lines” ir trīs mākslinieku paaudžu izstādes projekts, kuru kuratore Ļena Akopjana ir veltījusi sava tēva – mākslinieka Karuša Akopjana 90.gadadienai. Starptautiskais projekts tiek reprezentēts ar divām izstādēm Modernās mākslas muzejā, Erevānā, Armēnijā (6.– 20.05.2017.) un Latvijas Mākslinieku savienības galerijā, Rīgā no 8. līdz 22.jūlijam 2017.gadā. Izstādē eksponēti darbi, kurus radījuši trīs mākslinieki: Karušs Akopjans, Ļena Akopjana, Astri Tonojana, kurus vieno radnieciskas saites, māksla kā radoša izpausme, dzimtas saknes Armēnijā un saikne ar Latviju. Izstādes kopējā iecere tiek akcentēta ar katra mākslinieka darbu klāsta koncepciju: Karušs Akopjans „Armēnijas rapsodija” (grafika un tēlniecība), Ļena Akopjana „Dialogs” (oforts, zīmējumi un digitāla grafika), Astri Tonojana „Noslēpti stāsti” (digitālā māksla).

http://www.lms.lv/

Karuša Akopjana (1926 – 1982) tēlniecības darbi 20.gs.50.-80.gados izraisīja sabiedrībā gan neizpratni, gan sajūsmu, jo viņš bija viens no retajiem, kas tēlniecībā izmantoja krāsu, līdzīgi kā senie grieķi. Savukārt viņa grafikas darbos galvenā tēma ir cilvēks ar atklāsmēm caur spēcīgiem jūtu un domu pārdzīvojumiem. K.Akopjana meita Ļena Akopjana (1959) ir aktīva, radoša māksliniece, kura grafikas dažādās tehnikās un zīmējumos pievēršas dabas ievainojamībai un vides aizsardzībai. Bet K.Akopjana mazmeitas Astri Tonojana (1984)  radošā darbība izpaužas skulptūru izveidē un land art projektos, kuros akcentēta ir cilvēka esamības un neesamības nozīmi. Visu trīs mākslinieku daiļradē vienojošas ir divas tēmas: daba un cilvēks, bet katrai paaudzei ir sava attieksme un vērtējums, savs rokraksts un stilistika – tik ļoti dažāda un interesanta ir  izstādes „Century Lines” ekspozīcija Latvijas Mākslinieku savienības galerijā.

 

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: