2017. gada aprīlī notiks Narekas Grigoram veltīta konference „Nareka lasījumi Rīgā». В Риге будет проведена конференция в честь Григора Нарекаци

Aicinājums pieteikties starptautiskai zinātniskajai konferencei!

2017. gada aprīlī Rīgā notiks Narekas Grigoram veltīta konference „Nareka lasījumi Rīgā. Sv. Narekas Grigors: unikāla atslēga starp Austrumiem un Rietumiem”, kuru organizē LU Teoloģijas fakultāte sadarbībā ar Armēnijas vēstniecību Latvijā. Latvijas akadēmiskās pasaules panorāmu jau vairākus gadu desmitus raksturo atsevišķi pētījumi par Armēnijas kultūru un vēsturi. Īpašu uzmanību izpelnījies arī 2017. gada pavasarī gaidāmais Narekas Grigora „Žēlabu grāmatas” tulkojums. Paralēli Valdas Salmiņas atdzejojumam no senarmēņu valodas šajā grāmatā parādīsies arī Elizabetes Taivānes un Andra Priedes ievadraksti. Narekas Grigors ir uzskatāms par atslēgas figūru Austrumu un Rietumu garīguma saskares punktu atšifrēšanai.  „Žēlabu grāmata” jeb Nareks ir darbs, kas aptver visas cilvēces garīgo vēsturi un veido saikni starp veseliem laikmetiem, paaudzēm, tautām.  Sākot ar 2017. gadu, „Nareka lasījumi Rīgā” plāno piešķirt plašāku skanējumu vietējo pētnieku veikumam armenoloģijas jomā un veicināt garīgo dialogu starp Austrumiem un Rietumiem.

Starptautiskā zinātniskā konference, kas norisināsies 2017. gada 5. un 6. aprīlī, piedāvā darbu sekcijās par armēņu mūzikas, mākslas, vēstures, politikas, reliģijas jomās kopīgo Austrumu-Rietumu šķērsgriezumā.
Lai pieteiktos konferencei, lūdzu, sūtiet savu tēmu uz e-pastu ilze.jansone@lu.lv līdz 2017. gada 13. martam.

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

w

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: