Saeima atliek deklarācijas par armēņu genocīdu izskatīšanu.

Deputāts Romāns Naudiņš (NA) iebilda arī pret deklarācijas izskatīšanu nākamajā sēdē, jo tā esot nepilnīgi sagatavota. Tai nav pievienoti fakti, lai gan tekstā ir teikts, ka fakti nav apšaubāmi. Naudiņš norādīja, ka tas būtu jāvērtē kopā ar vēsturniekiem no dažādām valstīm, turklāt genocīda faktu varot konstatēt tikai ar tiesas spriedumu. Deputāts norādīja, ka nepieciešams mudināt Armēniju pētīt šos notikumus. Naudiņš uzskata, ka darbs pie šīs tēmas jāturpina Ārlietu komisijā. Deputāts norādīja, ka deklarācijā minēts, ka Osmaņu impērijas teritorijā no 1915. līdz 1923. gadam tika īstenots armēņu genocīds, taču 1923. gadā Osmaņu impērija vispār vairs nepastāvēja. Par deklarācijas projekta izskatīšanu nākamajā Saeimas sēdē nobalsoja 49 deputāti, pret bija 11 un atturējās 21. Pret balsoja pārsvarā Nacionālās apvienības frakcijas deputāti un vairāki «Attīstībai/Par!» pārstāvji. Atturējās «Jaunā Vienotība», Zaļo un zemnieku savienības un Nacionālās apvienības vairāki pārstāvji. Saskaņā ar iekšējo kārtību Saeimai ir jālemj arī par to, vai šo priekšlikumu izskatīt nākamajā sēdē.

Jānis Pāvils II — pirmais Romas pāvests, kurš atzina un nosodīja armēņu genocīdu Osmaņu impērijā 1915. gadā. Vatikānā ir milzīgi un vērtīgi arhīvi. ASV prezidents Džo Baidens nesen atzina genocīdu. Vašingtonā arī ir lieliski pētīti arhīvi. Turku vēsturnieks Taners Akčams izanalizēja parakstus zem vēstuļiem ar lēmumim par armēņu genocīdu. Un viņš tos apstiprināja. Genocīda Muzejā Erevānā ir ļoti liels arhīvu dokumentu krājums.Un ar to visu dažiem vietējiem deputātiem nepietiek?

Иоанн Павел II — первый Папа Римский, признавший и осудивший Геноцид армян в Османской империи 1915 года — в Ватикане имеются огромные и ценнейшие архивы. Президент США Джо Байден на днях признал Геноцид. В Вашингтоне тоже имеются великолепные архивы, которые изучены. Турецкий историк Танер Акчам проанализировал подписи на письмах, касающихся решения о геноциде армян в Османской империи в начале XX века. И подтвердил их. Музей Геноцида в Ереване обладает убедительнейшим собранием архивных документов, И этого всего некоторым местным депутатам недoстаточно? Брали бы пример с Я.Райниса!

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: